Autoryzowany Ośrodek Szkoleniowy Adobe i Maxon

Wybierz szkolenie dla siebie

DTP

Poziom: moduł I | 40 godzin/y

Projektowanie i skład – druk i publikacje elektroniczne

Szkolenie Projektowanie i skład – druk i publikacje elektroniczny moduł I  przeznaczone jest dla tych wszystkich, którzy chcieli by wydajnie korzystać z pakietu Adobe Creative Cloud w zakresie tworzenia publikacji przygotowanych do druku jak i tych zapisanych w formie elektronicznej do prezentacji w Internecie lub na urządzeniu mobilnym. Podczas zajęć skupiamy się przede wszystkim na wydajnej pracy z programami Adobe InDesign, Photoshop, Illustrator, Acrobat i Bridge wykorzystując ich najmocniejsze strony w zakresie typowej pracy z grafiką bitmapową, wektorową jak i składem różnorodnych publikacji (elektronicznych jak i do druku)

więcej »
Poziom: moduł II | 40 godzin/y

Projektowanie i skład – druk i publikacje elektroniczne

Szkolenie Projektowanie i skład – druk i publikacje elektroniczne moduł II jest naturalną kontynuacją zajęć modułu pierwszego i przeznaczone jest dla tych wszystkich, którzy chcieli by wydajnie korzystać z pakietu Adobe Creative Cloud w zakresie tworzenia publikacji przygotowanych do druku jak i tych zapisanych w formie elektronicznej do prezentacji w Internecie lub na urządzeniu mobilnym.

Tym razem w trakcie naszych zajęć koncentrujemy się przede wszystkim na efektywności, szybkości i jakości wykonywania różnego typu prac. Poznajemy tu zaawansowane techniki, które z powodzeniem pozwolą przekształcić efekty naszych działań w różnorodne publikacje przygotowane do druku i prezentacji online.

Wykorzystujemy zaawansowane możliwości typograficzne, GREP, wszystkie rodzaje stylów, projektujemy złożone dokumenty wielostronicowe z tabelami i wykresami, dodajemy animacje oraz elementy interaktywne, które pozwolą szybko i efektownie przeglądać efekty naszych prac na urządzeniach mobilnych nie zapominając przy tym o zapisie pracy przygotowanej do druku.

więcej »
Poziom: zintegrowany | 80 godzin/y

Projektant grafiki i składu

Szkolenie Projektant grafiki i składu – to kompleksowe, 10-cio dniowe szkolenie. W trakcie zajęć, uczestnicy mają możliwość poznać szeroki zakres zagadnień związanych z tworzeniem i modyfikacją grafiki komputerowej oraz składem publikacji i przygotowaniem do druku jak i tych zapisanych w formie elektronicznej do prezentacji w Internecie lub na urządzeniu mobilnym.

więcej »
Poziom: specjalistyczny | 96 godzin/y

Grafik komputerowy DTP

Szkolenie Grafik komputerowy DTP – to kompleksowe szkolenie, które swym zakresem obejmuje zestaw programów firmy Adobe: Photoshop, Illustrator, InDesign, Acrobat z rozszerzeniem o specjalistyczny moduł zarządzania kolorem lub przygotowanie do druku.

W trakcie takich zajęć, uczestnicy mają możliwość poznać szeroki zakres zagadnień związanych z tworzeniem i modyfikacją grafiki komputerowej oraz składem publikacji i przygotowaniem do druku .

Dla kogo jest to szkolenie:

Szkolenie dedykowane jest osobom rozpoczynającym swoją przygodę a także takim, które samodzielnie rozpoczęły już pracę w szeroko rozumianym DTP i składem różnorodnych publikacji elektronicznych  i chcą rozwinąć swoje umiejętności aż do poziomu specjalizacji.

więcej »
Poziom: specjalistyczny | 88 godzin/y

Projektowanie i skład – druk, publikacje i poprawność

Szkolenie Projektowanie i skład – druk, publikacje i poprawność to 11 – dniowe szkolenie, które swym zakresem obejmuje szkolenie z zakresu Projektowania i składu i druk i publikacje elektroniczne wzbogacone o seminarium Poprawność w projekcie.

W trakcie zajęć, uczestnicy poznają szeroki zakres zagadnień związanych z tworzeniem i modyfikacją grafiki komputerowej oraz składem publikacji. Szkolenie wzbogacone jest o złote zasady projektowania, poprawności językowej i typograficznej strony projektowania.

więcej »
Poziom: moduł I | 24 godzin/y

Adobe InDesign

Szkolenie Adobe InDesign to profesjonalny kurs, w trakcie zajęć wykonujemy projekty, których celem jest nauka składu dokumentów jedno i wielostronicowych, wykorzystanie stron wzorcowych, oblewanie grafiki tekstem, użycie stylów akapitowych i znakowych a także elementów grafiki wektorowej, efektów i eksportu plików PDF gotowych do profesjonalnego druku.

Adobe InDesign to program, który pozwoli nam na tworzenie różnorodnych publikacji zarówno pod kątem druku jak i wydań elektronicznych. Wyjątkowe możliwości programu w połączeniu z niezwykła łatwością obsługi, a także wspaniała integracja z innymi produktami Adobe (Photoshop, Illustrator) zdecydowanie wpływa zarówno na komfort nauki jak i późniejszej pracy.

Program ten oferuje wyjątkowa kontrole nad każdym etapem naszej publikacji. Od projektu aż po produkcyjny plik PDF dzięki swym zaawansowanym możliwościom pozwala przyspieszać prace zachowując jednocześnie atrakcyjny i profesjonalny wygląd zawartości.

więcej »
Poziom: moduł II | 24 godzin/y

Adobe InDesign

Szkolenie Adobe InDesign – moduł II  to szkolenie dla osób, które poznały już zasady pracy w programie Adobe InDesign i pierwsze projekty mają już poza sobą. Zapraszamy tu nie tylko uczestników modułu pierwszego ale także tych, którzy przygodę z programem rozpoczynali samodzielnie.

Na zajęciach skupiamy się na zaawansowanych zagadnieniach z zakresu  tworzenia i składu dokumentów jedno i wielostronicowych, zarządzaniu stronami wzorcowymi, precyzyjnym formatowaniu tekstów i tworzeniu złożonych tabel w oparciu o style. Poznajemy zasady i sposoby sprawnego stosowania stylów akapitowych, obiektowych, pracy z długimi dokumentami oraz metody tworzenia książek, stosowania skryptów i formatowania GREP.

W końcowej części  zajęć skupiamy się także na wzbogacaniu dokumentów o funkcje multimedialne i przygotowanie elektronicznych publikacji interaktywnych.

więcej »
Poziom: pakiet | 48 godzin/y

Adobe InDesign

Szkolenie Adobe InDesign – pakiet zintegrowany to kompleksowe, sześciodniowe szkolenie realizowane w ciągu dwóch pobytów po trzy dni zajęć. W trakcie nauki uczestnicy mają możliwość poznać szeroki zakres zagadnień związanych ze składem publikacji i przygotowaniem do druku.

 

więcej »
Poziom: specjalistyczny | 24 godzin/y

Tworzenie interaktywnych publikacji (nie tylko) na tablety

Tworzenie interaktywnych publikacji (nie tylko) na tablety – wraz z rozwojem rynku publikacji elektronicznych program Adobe InDesign stale dostosowuje się do naszych potrzeb. Dziś, gdy na rynku królują rozwiązania elektroniczne budowane z myślą nie tylko o komputerach osobistych ale także tabletach czy nawet telefonach komórkowych InDesign stał się standardowym narzędziem wykorzystywanym przez użytkowników na całym świecie. Program ułatwia nam tworzyć różnorodne publikacje tak, by doskonale wyglądały na różnych rozmiarach ekranów i różnych proporcjach a jednocześnie zrobić to szybko i wygodnie.

więcej »
Poziom: specjalistyczny | 16 godzin/y

Przygotowanie do druku

Szkolenie Przygotowanie do druku ukierunkowane jest na przygotowanie składu publikacji. Dzięki temu dowiesz się nie tylko jak przygotować pliki i teksty aby zamknąć je w dokumencie gotowym do wydruku lub naświetlenia, lecz także poznasz proces produkcyjny. Będziemy też rozmawiać o dostępnych nowych technologiach i trendach. Szczególny nacisk kładziemy na optymalizację pracy i sposoby radzenia sobie z ograniczeniami programów, urządzeń i materiałów drukarskich.

Dla kogo jest to szkolenie:

Szkolenie Przygotowanie do druku – przeznaczone jest dla użytkowników programów graficznych, osób odpowiedzialnych za kontakty z grafikami i drukarniami oraz wszystkich którzy chcą wiedzieć jak poprawnie przygotować sprawdzić lub poprawić materiały do druku.

więcej »
Poziom: specjalistyczny | 16 godzin/y

Zarządzanie kolorem

Szkolenie – zarządzanie kolorem  – świat wokół nas jest pełen barw, które nas inspirują i tworzą nastrój, którym chcemy podzielić się w naszych projektach graficznych. Zdjęcia, plakaty, ulotki, wielkie billboardy i małe wizytówki – we wszystkich tych pracach chcemy osiągnąć jak najlepsze kolory. Już na wczesnym etapie tworzenia logotypu lub podczas korekcji kolorystycznej zdjęcia powinniśmy widzieć obraz w takich kolorach, jaki potem uzyskamy w druku. Niestety często jest inaczej. Kolor na ekranie jest inny niż na wydruku, a do tego gotowa praca z drukarni wygląda jeszcze inaczej. Nasze szkolenie wyjaśni Ci skąd się biorą te różnice. Dowiesz się na czym polega „zarządzaniem kolorem” (Color Management) i jak się go stosuje w praktyce.

więcej »
Poziom: specjalistyczny | 16 godzin/y

PitStop Pro i Acrobat – weryfikacja i kontrola projektu

Szkolenie PitStop Pro i Acrobat – weryfikacja i kontrola projektu przeznaczone jest dla osób zainteresowanych optymalizacją i kontrolą projektów graficznych przeznaczonych do druku. Dzięki zastosowaniu programu Acrobat Pro i PitStop Pro kontrola i weryfikacja prac jest możliwa i przyjazna.

Uczestnicy na szkoleniu dowiedzą się nie tylko jak sprawdzać dostarczone pliki PDF, lecz także jak je poprawiać (o ile to możliwe). Szczególny nacisk kładziemy na optymalizację pracy.

Dla kogo jest to szkolenie:

Zajęcia zostały przygotowane dla wszystkich odpowiedzialnych za kontakty grafików z drukarniami oraz tych, którzy chcą wiedzieć jak sprawdzić i poprawić pliki PDF.

więcej »
Poziom: specjalistyczny | 32 godzin/y

PrePress i kontrola projektu

Szkolenie PrePress i kontrola projektu  – pakiet zintegrowany to czterodniowe szkolenie, które swym zakresem obejmuje Przygotowanie do druku oraz Adobe Acrobat Pro i PitStop Pro.

Podczas zajęć uczestnicy dowiedzą się nie tylko jak poprawnie przygotować projekt do druku ale również jak poddać go weryfikacji i kontroli, tak by mieć pewność co do optymalizacji i poprawności pracy. 

więcej »
Poziom: specjalistyczny | 32 godzin/y

Zarządzanie kolorem i kontrola projektu

Szkolenie Zarządzanie kolorem i kontrola projektu – pakiet zintegrowany to czterodniowe szkolenie, które swym zakresem obejmuje Zarządzanie kolorem oraz Adobe Acrobat Pro i PitStop Pro.

Podczas zajęć uczestnicy poznają zastosowanie zasad Color Management’u  w praktyce i wykorzystają PitStop Pro w procesie weryfikacji i kontroli projektów. 

Dla kogo jest to szkolenie:

Zajęcia te zostały przygotowane dla wszystkich zainteresowanych poprawnym przygotowaniem publikacji do druku na poziomie specjalistycznym. 

więcej »
Poziom: specjalistyczny | 64 godzin/y

Skład drukarski i multimedialny

Szkolenie Skład drukarski i multimedialny – pakiet zintegrowany – łączy w swym zakresie tradycyjne techniki pracy w DTP oraz zasady składu wielostronicowego pod publikacje elektroniczne.

Uczestnicy na zajęciach poznają sposoby pracy w programach Adobe Photoshop, Illustrator, InDesign z elementami Adobe Acrobat i poznają proces druku zaczynając od tworzenia i modyfikacji grafiki komputerowej przez skład publikacji wielostronicowej na poziomie podstawowym.

Jednak zakres jest poszerzony zgodnie z aktualną potrzebą branży o moduł składu publikacji pod urządzenia przenośne – tablety, iPad itp. Uczestnik osiąga po zajęciach poziom samodzielnej pracy w programach na poziomie podstawowym oraz wiedzę w zakresie składu tradycyjnego i elektronicznego publikacji. 

więcej »
Poziom: specjalistyczny | 24 godzin/y

Projektowanie opakowań i etykiet

Szkolenie Projektowanie opakowań i etykiet – przeznaczone jest dla wszystkich, którzy myślą o projektowaniu opakowań i etykiet, którzy samodzielnie chcieliby realizować swe pomysły artystyczne. Dowiedz się, jakie narzędzia pomagają w projektowaniu etykiet, opakowań, opakowań giętkich, opakowań termokurczliwych, ekspozytorów itd. Wykorzystywane podczas zajęć Adobe Photoshop oraz Adobe Illustrator to standardy, które od lat wyznaczają i kreują trendy rozwoju oprogramowania graficznego na światowym rynku. Praca z programem Illustrator pozwoli na tworzenie atrakcyjnych grafik oraz precyzyjnych kształtów opakowań. Połączenie obu narzędzi graficznych w jednym szkoleniu umożliwi realizację wszelkich pomysłów i projektów.

więcej »
Poziom: specjalistyczny | 64 godzin/y

Grafika wektorowa i publikacja

Szkolenie Grafika wektorowa i publikacja – to 8 dniowe szkolenia, w którego skład wchodzą dwa szkolenia Adobe Illustrator – pakiet zintegrowany oraz Adobe InDesign – moduł I.

więcej »
Poziom: specjalistyczny | 16 godzin/y

Adobe InCopy – szkolenie specjalistyczne

Program Adobe InCopy to profesjonalny program wspomagający pracę redaktora. Program oferuje ścisłą integrację z oprogramowaniem Adobe InDesign. Łatwość pisania i edytowania oraz prosta obsługa sprawiają, że redaktor skupia się na wpisywaniu treści a nie obsłudze programu. Dzięki równoległemu obiegowi pracy między zespołami projektantów, edytorów i redaktorów, pozwala precyzyjnie dopasowywać tekst do układu. Redaktor obserwując na bieżąco wszelkie zmiany kolumn może natychmiast podjąć działanie dopasowując tekst do nowych warunków układu, co ułatwia dotrzymywanie terminów redakcyjnych.

więcej »
Poziom: specjalistyczny | 104 godzin/y

Grafik multimedia designer

Szkolenie Grafik multimedia designer – to 13-dniowe zajęcia, które swym zakresem obejmują dwa szkolenia Projektowanie i skład – druk i publikacje elektroniczne (pakiet zintegrowany) oraz Tworzenie interaktywnych publikacji (nie tylko) na tablet.

Uczestnicy na zajęciach poznają sposoby pracy w programach Adobe Photoshop, Illustrator, InDesign z elementami Adobe Acrobat oraz proces druku zaczynając od tworzenia i modyfikacji grafiki komputerowej przez skład publikacji wielostronicowej na poziomie zaawansowanym. 

Zakres zajęć poszerzony jest zgodnie z aktualną potrzebą branży o moduł składu publikacji pod urządzenia przenośne – tablety, iPad itp. Uczestnik osiąga po zajęciach poziom samodzielnej pracy w programach na poziomie zaawansowanym oraz wiedzę w zakresie składu tradycyjnego i elektronicznego publikacji.

więcej »